گام چهارم، آخرین گام ایران در کاهش تعهدات برجامی است

به گزارش افکارنیوز،  جواد کریمی‌قدوسی با اشاره به گام چهارم کاهش تعهدات ایران در برجام گفت: قطعا گام چهارم، آخرین گام ایران در کاهش تعهدات برجام خواهد بود.

اخبار سیاسی-وی افزود: تنها اموری که در این سه گام در نظر گرفته نشد یکی فعال شدن فردو و تزریق گاز به آن بود که باید در گام چهارم مد نظر قرار گیرد و نکته بعد هم مربوط به پروتکل الحاقی است که ما آن را به صورت داوطلبانه اجرا می‌کردیم.

کریمی‌قدوسی اظهار داشت: بنابراین دیگر چیزی از کاهش تعهدات ایران در برجام با در نظر گرفتن موارد برشمرده شده باقی نخواهد ماند لذا ان‌شاءالله این گام، گام آخر است و برای همیشه در تاریخ، پرونده برجام بسته خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دیگر هیچ گاه به عقب بر نمی‌گردیم تاکید کرد: مقام معظم رهبری در دیدار خود با فرماندهان سپاه سیاست‌های اعمالی را بدین نحو اعلام کردند که اگر این گام‌ها تا به آخر برداشته شود ما به نقطه مطلوب می‌رسیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما اروپایی‌ها در قبال برداشتن گام چهارم ایران در کاهش تعهداتش در برجام چه واکنشی نشان خواهد داد، اظهار داشت: اروپایی‌ها در شرایط بحرانی به سر می‌برند. اروپایی‌ها دو نگرانی بزرگ درباره ایران دارند که یکی از مهمترین نگرانی‌شان این است که ایران به طور کل از غرب فاصله بگیرد و این فاصله گرفتن و رفتن به سمت دیگر کشور‌ها ، برای آینده غرب و اروپا خوب نیست.

;
دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه