قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۱۲/۱۶

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از انتظار گزارش های امیدوارکننده از بازار کار آمریکا که سبب ترمیم دلار و بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه شد، قیمت طلا روز جمعه به پایین ترین رقم در طی 9 ماه گذشته رسید و در مسیر ثبت سومین کاهش هفتگی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.18 درصد افزایش به 1700 دلار و 64 سنت رسید. قیمت طلا دیروز تا 1686 دلار و 40 سنت پایین آمد که پایین ترین رقم ثبت شده از 8 ژوئن تاکنون بود. قیمت فلز زرد در این هفته شاهد حدود 2 درصد کاهش بوده است. قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات آتی دیروز با 0.13 درصد کاهش به 1698 دلار و 50 سنت رسید.

دیوید مگر تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «خوش بینی نسبت به ترمیم رشد اقتصادی سبب شده تا رشد سوددهی اوراق قرضه تداوم پیدا کند و همین مسئله سبب کاهش جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران گشته است.»

آمارها نشان می دهد تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در اقتصاد آمریکا بیش از حد انتظار رشد داشته و این مسئله امیدها به ترمیم اقتصادی پس از تصویب بسته محرک مالی را بیشتر کرده است.

آمارهای قوی افتصادی سبب شده تا شاخص سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا به بیشترین رقم از فوریه 2020 برسد و ارزش دلار نیزجهش داشته باشد.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو روز پنجشنبه بار دیگر تصریح کرد که سیاست انبساطی بانک مرکزی آمریکا تا برطرف شدن مشکل بیکاری ادامه خواهد داشت.

این اظهارات سبب ناامیدی سرمایه گذاران از بازار طلا شد، زیرا آنها انتظار داشتند وی برای مهار رشد سوددهی اوراق قرضه وارد عمل شود. رشد سوددهی اوراق قرضه سبب کاهش جذابیت طلا برای سرمایه گذاران شده است.

;
دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه