قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۰/۲۴

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از آنکه آمارهای صنعتی نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار کاهش داشته است و در حالی که حساسیت سرمایه گذاران نسبت به تشدید وضعیت کرونا در جهان کاهش یافته است، قیمت نفت روزی چهارشنبه شاهد افزایش بیش از یک درصدی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 67 سنت معادل 1.3 درصد افزایش به 53 دلار و 88 سنت رسید. دیروز نیز نفت خام آمریکا شاهد افزایش حدودا 2 درصدی بود. قیمت نفت برنت نیز که دیروز 1.7 درصد رشد کرده بود، امروز با 79 سنت معادل 1.4 درصد جهش به 57 دلار و 37 سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی به بالاترین رقم ها از ماه فوریه، یعنی زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در چین و گسترش به سایر نقاط جهان رسیده است.

این افزایش قیمت در حالی است که اروپا و آمریکا همچنان شاهد آمارهای بالای کشته ها و مبتلایان به ویروس کرونا هستند، اما سرمایه گذاران ترجیح داده اند توجه خود را معطوف روند کند واکسیناسیون نمایند.

هرچند تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین نیز به بالاترین میزان در چند ماه گذشته رسیده، اما اظهارات شی جینپینگ رئیس جمهوری چین که ارزیابی مثبتی از وضعیت دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین واردکننده نفت جهان ارائه کرده به رشد قیمت ها کمک کرده است.

آوتار ساندو، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: «پس از سخنان شی جینپینگ که سبب خوش بینی نسبت به اقتصاد چین شده و همچنین انتشار گزارش انستیتوی نفت آمریکا مبنی بر کاهش بیش از انتظار ذخایر نفت این کشور... قیمت نفت خام همچنان رو به افزایش است.»

انستیتوی نفت آمریکا برآورد کرده که در هفته گذشته میزان ذخایر نفت خام این کشور با 5.8 میلیون بشکه کاهش به 484.5 میلیون بشکه رسیده است. این در حالی است که تحلیلگران انتظار کاهش 2.3 میلیون بشکه ای را می کشیدند.

;
دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه